Draai je telefoon een kwartslag. Dan ziet onze site er een stuk beter uit!





Hospital Hero
De interactieve buddy voor elk kind op
elk moment in de zorg. Samen maken we
een positieve impact op kind, ouder en zorgprofessional.








Blijf op de hoogte van de laatste ontwikkelingen
Start samenwerking met Star-shl.
Met Hospital Hero gaan kinderen met kracht en vertrouwen medische handelingen aan. Elke dag bouwen we met passie aan oplossingen die daarbij helpen. We zijn dan ook (ape)trots op onze nieuwe samenwerking met Star-SHL.
Op meerdere locaties in Nederland opent Star-shl speciale kindvriendelijke kinderkamers voor bloedafname, bemand door medewerkers die speciaal getraind zijn in het begeleiden van kinderen. Hospital Hero maakt hier onderdeel van uit en laat kinderen interactief en spelenderwijs zien wat ze kunnen verwachten: van binnenkomst tot het plakken van een pleister. Ook worden kinderen afgeleid tijdens het wachten in de wachtkamer met het bekende Dieren Zoeken-spel.
De samenwerking bevindt zich in de pilot-fase. Op locatie De Witte Keizer in Rotterdam kunnen kinderen en ouders de Hospital Hero-app, afgestemd op het specifieke proces van Star-shl, vast uitproberen. We verzamelen ervaringen en suggesties van ouders, kinderen en collega’s. Wat werkt goed? Waar kunnen we verbeteren? Deze inzichten gebruiken we om de app verder aan te laten sluiten voordat we uitbreiden naar andere locaties. Later dit jaar worden meerdere kinderkamers van Star-shl onderdeel van deze samenwerking.
“We verbinden ons graag aan deze slimme en innovatieve oplossing”, zegt Eefje Verschuuren, sectordirecteur bloedafname bij Star-shl. “We willen weten wat werkt voor kinderen en ouders. In deze pilot doen we daar ervaring mee op. We bouwen samen aan zorg die aansluit op de beleving van kinderen en waarin ruimte is voor uitleg, aandacht en voorbereiding.”
Zo zorgen Star-shl en Hospital Hero samen voor een positieve bloedafname-ervaring voor kinderen én hun ouders.
Uitbreiding dieren zoekspel
De afgelopen tijd hebben we achter de schermen gewerkt aan een uitbreiding van de module ‘Dieren zoeken’ binnen onze app. We hebben goed nieuws! Vanaf nu kan je bij élk bezoek aan het ziekenhuis nieuwe dieren ontdekken via de vertrouwde Hospital Hero QR-codes. Voor kinderen die vaker naar het ziekenhuis moeten, betekent dit dat ze nóg vaker op speurtocht kunnen door de wachtkamer. Een leuke en fijne afleiding tijdens het wachten!
Speciale Klokhuis aflevering
Afgelopen week was het eindelijk zover; De speciale Klokhuis aflevering over een ziekenhuisbezoek met de Hospital Hero app werd uitgezonden!
Vorig jaar tijdens Leidens ontzet vonden de opnames plaats in het LUMC in Leiden en afgelopen week vond de première plaats tijdens het International Science Film Festival in Nijmegen. Het Hospital Hero team zat, samen met onze kinderambassadeurs, op het puntje van onze stoel.








Samen werken aan betere kindzorg


Samen maken we van elk kind een Hospital Hero!
Over ons
Voor veel kinderen is een medische afspraak spannend. Om die spanning te beperken, startten kinderverpleegkundige Nicole Donkel en een collega Hospital Hero. Nicole merkte dat veel vragen thuis al ontstaan. “Toen ik merkte hoeveel verschil een goede voorbereiding maakt in hoe kinderen de zorg ervaren, was het duidelijk: hier moeten we iets mee doen.” Hospital Hero wordt in co-creatie met verpleegkundigen, medisch pedagogisch zorgverleners, artsen en natuurlijk kinderen en hun ouders ontwikkeld.

We horen graag van je!
Heb je vragen of suggesties? Of zie je mogelijkheden voor een samenwerking? We komen graag met je in gesprek.
Laat je gegevens hier achter of stuur een email en we nemen binnenkort contact met je op.
Stichting Hospital Hero
Langegracht 70
2312 NV Leiden
info@hospitalhero.nl
Fijn als je ons wilt steunen middels een donatie.
Dan kan via IBAN: NL63 RABO 0322 0105 00
Enorm bedankt!
Bestuur:
Nicole Donkel | Mede oprichter, bestuur | Kinderverpleegkundige Willem-Alexander Kinderziekenhuis
Dr. Charlotte Poot | Mede oprichter, bestuur| onderzoeker Leids Universitair Medisch Centrum
Team:
Ella Gonton | Digital Product Designer
Saskia Clarijs | Strategisch Marketing Communicatie manager
Julia Arntz | Strategic Product & Engagement Manager
Melanie Venema | Orthopedagoog, data analist
Rosanne van Leeuwen | stagaire
Onze Hero adviseurs:
Arno Roest | Kindercardioloog, plaatsvervangend hoofd Willem-Alexander Kinderziekenhuis, Leids Universitair Medisch Centrum
Stefan Ellenbroek | director Unlock_
Niko Vegt | senior ontwerp onderzoeker, Erasmus en TU Delft
Monique Krijger | expert patiënt informatie systemen Leids Universitair Medisch Centrum




